АВТОР ІДЕЇ

Охорона природи
повинна стати
моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких політичних ситуацій
і компромісів
М.Амосов

АВТОР ІДЕЇ – ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ
ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ – ВИШИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

перекладач

вівторок, 26 квітня 2011 р.

Ми пам'ятаємо!


Сьогодні  - 26 квітня  - День пам'яті Чорнобильської трагедії - ми організатори агітаційної естафети "З любов'ю до життя у третє тисячоліття", вшановуємо всіх хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - вічна пам'ять тим хто загинув та не дожив до сьогоднішньої дати, наша подяка та побажання міцного здоров'я  всім хто живе.

Ми пам'ятаємо!


 

четвер, 21 квітня 2011 р.

Промова Смелянської Наталії у Верховній Раді України 21.04.11 - координатора естафети«З любов’ю до життя у третє тисячоліття».


 З нагоди  відзначення в 2011 році 25-ї роковини початку ліквідації наслідків найбільшої у світі  екологічної радіаційної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС, планується організувати у вересні цього року масштабну агітаційну естафету на захист екології довкілля «З любовю до життя у третє тисячоліття».
Натхненні героїчними подвигами ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи та стурбовані сьогоденною ситуацією екології довкілля та випадками аварій на інших світових АЕС, ми, організатори естафети закликаємо
Люди - будьте пильними!Ще Микола Амосов говорив :
«Охорона природи повинна стати моральною категорією І користуватись пріоритетом за будь яких політичних ситуацій і компромісів»
Екологія довкілля повинна починатися з виховання в собі екології душі, думки та тіла.
Завдання проекту:
* привернути увагу суспільства до проблеми збереження екології довкілля
* пробудити екологічну свідомість людей
* підвищити рівень екологічної культури суспільства
* передати наступним поколінням ідею збереження гармонії з природою
Планується виготовити спеціальну капсулу, макет якої ми представляємо сьогодні,у формі зернятка, в якій буде розміщено змістовну інформацію про стан повітря, води, землі, а також звернення до нащадків через наступних 25 років. Комбінована естафета прийме старт з місця праці ліквідаторів  з будівельного майданчика спорудження «Укриття» , й доставлено капсулу до мису Тарханкут (Крим), де в 1968 році було споруджено і установлено підводний дім –лабораторію «Іхтіандр-68». Там капсулу буде занурено на достатню глибину моря в грунт дна, де вона буде покоїтись до визначеної дати призначення адресатам в 2036 році, а ті, маємо надію, прослідують цьому прикладу і повторять аналогічну акцію в подальші роки.тим паче що капсула може зберігатися 1000 років.
Копію капсули планується розмістити в Національному музеї Чорнобиль в Києві, де кожний зможе ознайомитися з вмістом капсули.
Маршрут марафону проходитиме починаючт з міста Чорнобиль , Київ, Канів, Черкаси, Дніпропетровськ, Кривий ріг,Запоріжжя, Маріуполь, Каховка.Херсон, Миколаїв,  міста узбережжя Криму до мису Тарханкут.
Учасниками естафети може бути кожен, хто не байдужий до проблеми збереження екології довкілля, хто бажає залишити значний слід в історії та передати інформацію про збереження екологічної гармонії планети нащадкам. Планується залучити громадські організації, об’єднання, осередки, компанії, громадян різних країн.Кожний етап естафети буде відображати різні сторони взаємодії суспільства з природою.Учасниками проекту стануть люди різних професій, різних напрямків діяльності, різних життєвих позицій. В першу чергу ліквідатори аварії на ЧАЕС. Також люди з обмеженими можливостями (незрячі, інваліди на візках та інші), аквалангісти,пілоти літаків та повітряних куль , парашутисти, байкери, стритрейсери, представники козацтва, вершники та інші.
     В рамках екологічної естафети ми плануємо провести:
Благодійний еко-бал «З любов’ю до життя»
Метою заходу є:
-  Збір коштів для проведення екологічного марафону «З  любов’ю до життя в третє тисячоліття»
-  Підтримка екологічного руху
-  Виховання екологічної свідомості та популяризація ідеї збереження та покращення екології довкілля
-  Популяризація здорового способу життя, здорового харчування, та економії ресурсів.
Особливостями цьго балу стануть:
-      Дресс-код: одяг та взуття з екологічно чистих натуральних матеріалів (льон, бавовна, конопля, тощо).
-      Стилізація приміщення: зала прикрашена квітами, підлога вкрита травою, стеля в кольорах блакитного неба, стіни прикрашені кольорами зеленого лісу, все це підсилюється технологіями графіки та голограм для максимально натурального ефекту.
-      Екологічне меню для покращення та підтримки здоров’я : страви з натуральних продуктів.
-      Показ колекцій одягу з натуральних тканин українських дизайнерів.
-       Жива музика.
-      Благодійний аукціон для збору коштів на проведення марафону.
-      Багато сюрпризів та цікавих гостей.
Додаткова інформація на спеціальному сайті: www.chornobyl2011.blogspot.com
Партнерами проекту вже виступили
Комунікаційна агенція Контакт
Майстерня автентичного костюма Шляхетний одяг
Соціально-політичний портал Політико
Тюнингове ательє Назаренко котре й виготовляє капсулу
Компания «Hemps» та дизайнер Олег Земнухов
Автором ідеї марафону є Жорж іванович Шанаєв, ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи – один з авторів унікальної технології підводного склеювання полімерними матеріалами, виконував відповідальні роботи по герметизації при спорудженні «Укриття»  («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС.Ініціатор художньо-літературного видання  та ілюстратор книги   «Нартіада: героїчний епос»,автор чудових графічних робіт виставка яких зараз представлена у стінах верховної ради, людина героїчної долі, водолаз, науковець – лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки 1985р.
Будемо вдячні за підтримку нашого проекту та запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у проекті.середа, 20 квітня 2011 р.

Презентація екологічного проекту у Верховній Раді України

ПРЕС-РЕЛІЗ
До презентацій
 книги
«Нартіада. Героїчний епос:арії, скіфи, сармати, українці»
та проекту
«Екологічна естафета «З любовю до життя у третє тисячоліття»

Верховна Рада України, вул. Грушевського, 5,  
21 квітня 2011року
початок о 14 год.
           
Ініціатором художньо-літературного видання  та ілюстратором книги   «Нартіада: героїчний епос» є Жорж Іванович Шанаєв, людина героїчної долі, водолаз, науковець – лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки 1985р.,  «Винахідник СРСР». В 1986 р.  брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи – виконував відповідальні роботи по герметизації при спорудженні «Укриття»  («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС.
Його життєве кредо – робити добро людям, готовність на самопожертву заради громади, постійний творчий, науковий і мистецький пошук на поприщі історичної памяті з синівною повагою до своїх пращурів.
Видавці присвятили книгу 25–й роковині початку ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, бо пояснюють вони, в цьому є повний внутрішній зв’язок: ліквідатори спасали матеріальний і духовний світ людей, а видання книги допомагає повернути з небуття стародавні і нетлінні скарби усної народної творчості.
…Зазначимо, що нарти – це поетичний псевдонім осетинів, нащадків і спадкоємців стародавніх скіфів і сарматів, які увійшли до середньовічної історії Європи й Азії під іменем аланів.
Величним пам’ятником духовної культури стародавньої Скіфії та аланського середньовіччя є нартський епос, який знаходиться в одному ряду з такими шедеврами світової культури, як «Іліада», «Пісня про Роланда», «Нібелунги», «Калевала» тощо.
Нартський епос часто називають енциклопедією осетинського життя, поетизованою і фантастичною автобіографією народу у стародавній, овіяний міфами і легендами, період його життя.           Осетини зберегли скіфську мову, на якій  і дійшли до нас сказання епосу.
Ядром нартської народної творчості є давній кавказький епічний цикл, сформований за скіфської доби у VII – IV століттях до н.е. В ньому подано  хронологію ментального становлення людини відповідного історичного типу.
У ХІХ столітті брати Шанаєви – Гацир, Гуцир і Джантемір, зробили літературний запис кавказького осетинсько - кабардинського варіанту епосу. У наш час, 150 років по тому, їх нащадок, художник Жорж Шанаєв, залучив члена Національної спілки письменників України Анатолія Стоянова на викладення прозового переказу нартського епосу українською мовою.
У передмові до книги «Фолькльорний шедевр сказання скіфо-сармато-аланського героїчного епосу – попередник українських дум» Ельбрус Тедеєв пише: «Волею історії ми є володарями тієї багатої духовної і культурної спадщини, яку Тарас Шевченко, маючи на увазі степові скіфські кургани, оспівані кобзарями й козаками, називав «Славою України».
Народ Осетії-Аланії свято пам’ятає і повіки буде вдячний геніальному сину України Тарасу Шевченку за палкі слова співчуття і осуду загарбання царськими військами народу в поемі «Кавказ».
 Сподіваємося, що презентація допоможе кожному її учаснику обговорення теми більш зримо відчути себе спадкоємцем стародавніх духовних надбань наших предків.
Презентацію доповнює однойменна виставка графічних робіт Жоржа Шанаєва, учасника багатьох вітчизняних і міжнародних мистецьких виставок, організатора і багаторічного керівника «Студії – галереї творчості інвалідів «Ми духом незламні».
Запрошуємо взяти участь у презентації.

Презентація книги «Нартіада: героїчний епос»,- це перший крок у напрямку відновлення екології души, тіла та навколишнього середовища України та її громадян.

Адреса сайту http://chornobyl2011.blogspot.com/
Акредитація для ЗМІ за телефоном 044/360-94-58 
Координатор Ігор Тихолаз Агенція комунікаційних технологій «КОНТАКТ»
067-407-59-13 або 050-942-74-94

З повагою Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86»
та "Екологічний Рух  "З Любов'ю до життя"


Голова оргкомітету ЕКО-естафети 
"З Любов'ю до життя у третє тисячоліття" 
Вишинський Євген

понеділок, 11 квітня 2011 р.

Прямий ефір у програмі Київської державної регіональної телерадіокомпанії -Український клуб


Прямий ефір 13 квітня середа у програмі Київської державної регіональної телерадіокомпанії - "Український клуб" з ведучою Анною Степанець


о 18.00 та до 19.00 програма - "Український клуб"


http://www.kdrtrk.com.ua/503.html 


Презентацію проекту 
Екологічна естафета "З Любов'ю до життя у третє тисячоліття"

також обговорення теми Чорнобильська АЕС та екологія навколишнього середовища в України.