АВТОР ІДЕЇ

Охорона природи
повинна стати
моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких політичних ситуацій
і компромісів
М.Амосов

АВТОР ІДЕЇ – ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ
ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ – ВИШИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

перекладач

четвер, 21 квітня 2011 р.

Промова Смелянської Наталії у Верховній Раді України 21.04.11 - координатора естафети«З любов’ю до життя у третє тисячоліття».


 З нагоди  відзначення в 2011 році 25-ї роковини початку ліквідації наслідків найбільшої у світі  екологічної радіаційної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС, планується організувати у вересні цього року масштабну агітаційну естафету на захист екології довкілля «З любовю до життя у третє тисячоліття».
Натхненні героїчними подвигами ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи та стурбовані сьогоденною ситуацією екології довкілля та випадками аварій на інших світових АЕС, ми, організатори естафети закликаємо
Люди - будьте пильними!Ще Микола Амосов говорив :
«Охорона природи повинна стати моральною категорією І користуватись пріоритетом за будь яких політичних ситуацій і компромісів»
Екологія довкілля повинна починатися з виховання в собі екології душі, думки та тіла.
Завдання проекту:
* привернути увагу суспільства до проблеми збереження екології довкілля
* пробудити екологічну свідомість людей
* підвищити рівень екологічної культури суспільства
* передати наступним поколінням ідею збереження гармонії з природою
Планується виготовити спеціальну капсулу, макет якої ми представляємо сьогодні,у формі зернятка, в якій буде розміщено змістовну інформацію про стан повітря, води, землі, а також звернення до нащадків через наступних 25 років. Комбінована естафета прийме старт з місця праці ліквідаторів  з будівельного майданчика спорудження «Укриття» , й доставлено капсулу до мису Тарханкут (Крим), де в 1968 році було споруджено і установлено підводний дім –лабораторію «Іхтіандр-68». Там капсулу буде занурено на достатню глибину моря в грунт дна, де вона буде покоїтись до визначеної дати призначення адресатам в 2036 році, а ті, маємо надію, прослідують цьому прикладу і повторять аналогічну акцію в подальші роки.тим паче що капсула може зберігатися 1000 років.
Копію капсули планується розмістити в Національному музеї Чорнобиль в Києві, де кожний зможе ознайомитися з вмістом капсули.
Маршрут марафону проходитиме починаючт з міста Чорнобиль , Київ, Канів, Черкаси, Дніпропетровськ, Кривий ріг,Запоріжжя, Маріуполь, Каховка.Херсон, Миколаїв,  міста узбережжя Криму до мису Тарханкут.
Учасниками естафети може бути кожен, хто не байдужий до проблеми збереження екології довкілля, хто бажає залишити значний слід в історії та передати інформацію про збереження екологічної гармонії планети нащадкам. Планується залучити громадські організації, об’єднання, осередки, компанії, громадян різних країн.Кожний етап естафети буде відображати різні сторони взаємодії суспільства з природою.Учасниками проекту стануть люди різних професій, різних напрямків діяльності, різних життєвих позицій. В першу чергу ліквідатори аварії на ЧАЕС. Також люди з обмеженими можливостями (незрячі, інваліди на візках та інші), аквалангісти,пілоти літаків та повітряних куль , парашутисти, байкери, стритрейсери, представники козацтва, вершники та інші.
     В рамках екологічної естафети ми плануємо провести:
Благодійний еко-бал «З любов’ю до життя»
Метою заходу є:
-  Збір коштів для проведення екологічного марафону «З  любов’ю до життя в третє тисячоліття»
-  Підтримка екологічного руху
-  Виховання екологічної свідомості та популяризація ідеї збереження та покращення екології довкілля
-  Популяризація здорового способу життя, здорового харчування, та економії ресурсів.
Особливостями цьго балу стануть:
-      Дресс-код: одяг та взуття з екологічно чистих натуральних матеріалів (льон, бавовна, конопля, тощо).
-      Стилізація приміщення: зала прикрашена квітами, підлога вкрита травою, стеля в кольорах блакитного неба, стіни прикрашені кольорами зеленого лісу, все це підсилюється технологіями графіки та голограм для максимально натурального ефекту.
-      Екологічне меню для покращення та підтримки здоров’я : страви з натуральних продуктів.
-      Показ колекцій одягу з натуральних тканин українських дизайнерів.
-       Жива музика.
-      Благодійний аукціон для збору коштів на проведення марафону.
-      Багато сюрпризів та цікавих гостей.
Додаткова інформація на спеціальному сайті: www.chornobyl2011.blogspot.com
Партнерами проекту вже виступили
Комунікаційна агенція Контакт
Майстерня автентичного костюма Шляхетний одяг
Соціально-політичний портал Політико
Тюнингове ательє Назаренко котре й виготовляє капсулу
Компания «Hemps» та дизайнер Олег Земнухов
Автором ідеї марафону є Жорж іванович Шанаєв, ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи – один з авторів унікальної технології підводного склеювання полімерними матеріалами, виконував відповідальні роботи по герметизації при спорудженні «Укриття»  («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС.Ініціатор художньо-літературного видання  та ілюстратор книги   «Нартіада: героїчний епос»,автор чудових графічних робіт виставка яких зараз представлена у стінах верховної ради, людина героїчної долі, водолаз, науковець – лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки 1985р.
Будемо вдячні за підтримку нашого проекту та запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у проекті.1 коментар:

 1. Чорнобильці!
  Запрошуємо на установчі збори, якщо Ви бажаєте, щоб соціальні питання та їх фінансування Урядом України вирішувала Координаційна рада, що представляє інтереси 14 000 чорнобильців Дарницького району.
  Прийдіть у середу, 10 жовтня 2012 року, о 12-00, у Парк воїнів-інтернаціо­налістів.
  Інформація на сайті www.esz.org.ua
  Ваша участь у цих заходах сприятиме волевиявленню чорнобильців!
  Актив громадських чорнобильських організацій
  Олександр Костюк
  кандидат в народні депутати України ВО № 212, Київ, Дарницький район.

  ВідповістиВидалити