АВТОР ІДЕЇ

Охорона природи
повинна стати
моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких політичних ситуацій
і компромісів
М.Амосов

АВТОР ІДЕЇ – ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ
ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ – ВИШИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

перекладач

середа, 14 грудня 2011 р.

День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях — аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС).
30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 році громадські організації чорнобильців України поводилися з листом до керівників держави, в якій запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийняте, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.
10 листопада 2006 року Указом Президента України №945200614 була заснована пам'ятна дата — День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорік наголошується 14 грудня.
Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких — недостатній для нормального життя розмір пенсії.
Ми надіємося, що в цей пам'ятний день, президент і уряд звернуть увагу на проблеми чорнобильців і почнуть нарешті вирішувати їх, а не створювати нових.
Дякуємо усім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за мужність, за героїзм, за самопожертву.

Учасники ЕКО-естафети "З Любов'ю до життя у третє тисячоліття"

Немає коментарів:

Дописати коментар