АВТОР ІДЕЇ

Охорона природи
повинна стати
моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких політичних ситуацій
і компромісів
М.Амосов

АВТОР ІДЕЇ – ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ
ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ – ВИШИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

перекладач

середа, 20 квітня 2011 р.

Презентація екологічного проекту у Верховній Раді України

ПРЕС-РЕЛІЗ
До презентацій
 книги
«Нартіада. Героїчний епос:арії, скіфи, сармати, українці»
та проекту
«Екологічна естафета «З любовю до життя у третє тисячоліття»

Верховна Рада України, вул. Грушевського, 5,  
21 квітня 2011року
початок о 14 год.
           
Ініціатором художньо-літературного видання  та ілюстратором книги   «Нартіада: героїчний епос» є Жорж Іванович Шанаєв, людина героїчної долі, водолаз, науковець – лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки 1985р.,  «Винахідник СРСР». В 1986 р.  брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи – виконував відповідальні роботи по герметизації при спорудженні «Укриття»  («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС.
Його життєве кредо – робити добро людям, готовність на самопожертву заради громади, постійний творчий, науковий і мистецький пошук на поприщі історичної памяті з синівною повагою до своїх пращурів.
Видавці присвятили книгу 25–й роковині початку ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, бо пояснюють вони, в цьому є повний внутрішній зв’язок: ліквідатори спасали матеріальний і духовний світ людей, а видання книги допомагає повернути з небуття стародавні і нетлінні скарби усної народної творчості.
…Зазначимо, що нарти – це поетичний псевдонім осетинів, нащадків і спадкоємців стародавніх скіфів і сарматів, які увійшли до середньовічної історії Європи й Азії під іменем аланів.
Величним пам’ятником духовної культури стародавньої Скіфії та аланського середньовіччя є нартський епос, який знаходиться в одному ряду з такими шедеврами світової культури, як «Іліада», «Пісня про Роланда», «Нібелунги», «Калевала» тощо.
Нартський епос часто називають енциклопедією осетинського життя, поетизованою і фантастичною автобіографією народу у стародавній, овіяний міфами і легендами, період його життя.           Осетини зберегли скіфську мову, на якій  і дійшли до нас сказання епосу.
Ядром нартської народної творчості є давній кавказький епічний цикл, сформований за скіфської доби у VII – IV століттях до н.е. В ньому подано  хронологію ментального становлення людини відповідного історичного типу.
У ХІХ столітті брати Шанаєви – Гацир, Гуцир і Джантемір, зробили літературний запис кавказького осетинсько - кабардинського варіанту епосу. У наш час, 150 років по тому, їх нащадок, художник Жорж Шанаєв, залучив члена Національної спілки письменників України Анатолія Стоянова на викладення прозового переказу нартського епосу українською мовою.
У передмові до книги «Фолькльорний шедевр сказання скіфо-сармато-аланського героїчного епосу – попередник українських дум» Ельбрус Тедеєв пише: «Волею історії ми є володарями тієї багатої духовної і культурної спадщини, яку Тарас Шевченко, маючи на увазі степові скіфські кургани, оспівані кобзарями й козаками, називав «Славою України».
Народ Осетії-Аланії свято пам’ятає і повіки буде вдячний геніальному сину України Тарасу Шевченку за палкі слова співчуття і осуду загарбання царськими військами народу в поемі «Кавказ».
 Сподіваємося, що презентація допоможе кожному її учаснику обговорення теми більш зримо відчути себе спадкоємцем стародавніх духовних надбань наших предків.
Презентацію доповнює однойменна виставка графічних робіт Жоржа Шанаєва, учасника багатьох вітчизняних і міжнародних мистецьких виставок, організатора і багаторічного керівника «Студії – галереї творчості інвалідів «Ми духом незламні».
Запрошуємо взяти участь у презентації.

Презентація книги «Нартіада: героїчний епос»,- це перший крок у напрямку відновлення екології души, тіла та навколишнього середовища України та її громадян.

Адреса сайту http://chornobyl2011.blogspot.com/
Акредитація для ЗМІ за телефоном 044/360-94-58 
Координатор Ігор Тихолаз Агенція комунікаційних технологій «КОНТАКТ»
067-407-59-13 або 050-942-74-94

З повагою Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86»
та "Екологічний Рух  "З Любов'ю до життя"


Голова оргкомітету ЕКО-естафети 
"З Любов'ю до життя у третє тисячоліття" 
Вишинський Євген

Немає коментарів:

Дописати коментар