АВТОР ІДЕЇ

Охорона природи
повинна стати
моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких політичних ситуацій
і компромісів
М.Амосов

АВТОР ІДЕЇ – ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ
ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ – ВИШИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

перекладач

вівторок, 8 лютого 2011 р.

Презентація книги та виставка графіки Жоржа Шанаєва

 <!-- more --> 
Ось і відбулась  презентація книги «Нартіада: героїчний епос» ініціатором, автором видання та ілюстратором якої став  Жорж Іванович Шанаєв.
Жорж Іванович учасник ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в 1986 році. Один із авторів технології по герметизації спорудження «Саркофагу» над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС і ліквідатор аварії, за що був нагороджений орденом «За відвагу в надзвичайній ситуації».
Його життєве кредо – робити добро людям, готовність на самопожертву заради громади, постійний творчий пошук на полі історичної пам’яті з синівною повагою до своїх прадідів.
З виходом на пенсію Жорж Іванович  захопився художньою графікою – книжкова ілюстрація, плакат і живопис (акварель).На його рахунку  більше 50 персональних виставок, дипломант двох міжнародних виставок, лауреат міжнародного мистецького конкурсу «BUZA-2003» в Албанії.
Також він є  організатором  «Галереї-студії творчості інвалідів «Ми духом незламні».
Презентація книги пройшла в дружній, теплій атмосфері.
Першим відгуком в книзі побажань та відгуків виставки графічних робіт
Жоржа Івановича,  ілюстрацій до книги «Нартіада.Героїчний епос»  - «Персонажі слов’янських міфів і легенд»,  котра буде  відкрита для всіх відвідувачів Національної Парламентської бібліотеки України з 3 лютого по 1 березня  2011 року, стала подяка за творчі досягнення від першого президента України Леоніда Макаровича  Кравчука. 
Вихід книги «Нартіада: героїчний епос»   присвячено 25–й річниці початку ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, бо, як  пояснюють ініціатори видання, в цьому є внутрішній зв’язок: ліквідатори спасали матеріальний і духовний світ людей, а видання книги допомагає повернути з небуття стародавні і нетлінні скарби усної народної творчості.
…Зазначимо, що нарти – це поетичний псевдонім осетинів, нащадків і спадкоємців стародавніх скіфів і сарматів, які увійшли до середньовічної історії Європи і Азії під іменем аланів.
Величним пам’ятником духовної культури стародавньої Скіфії і аланського середньовіччя є нартський епос, який знаходиться в одному ряду з такими шедеврами світової культури, як «Іліада», «Пісня про Роланда», «Нібелунги», «Калевала» тощо.
Ядром нартської народної творчості є давній кавказький епічний цикл, сформований за скіфської доби у VII – IV століттях до н.е. В ньому подано  хронологію ментального становлення людини відповідного історичного типу.
У ХІХ столітті брати Шанаєви – Гацир, Гуцир і Джантемір, зробили літературний запис кавказького осетинсько - кабардинського варіанту епосу. У наш час, 150 років по тому, їх нащадок, художник Жорж Шанаєв, надихнув члена Національної спілки письменників України Анатолія Стоянова на викладення нартського епосу українською мовою.
У передмові до книги народний депутат України, президент ГО «Київське осетинське земляцтво» Ельбрус Тедеєв пише: «Волею історії ми є володарями тієї багатої духовної і культурної спадщини, яку Тарас Шевченко, маючи на увазі степові скіфські кургани, оспівані кобзарями й козаками, називав «Славою України».
Організатори презентації книги «Нартіада» та виставки ілюстрацій до неї, допоможе кожному відвідувачу більш зримо відчути себе спадкоємцем стародавніх духовних надбань.

Оргкомітет екологічної естафети "З Любов'ю до життя у третє тисячоліття" висловлює щиру подяку за допомогу та підтримку презентації:
 першому Президенту України Л. Кравчуку;
 депутату ВР України Е.Тедеєву та ГО  «Київське осетинське земляцтво»;  а також представникам Парламентської бібліотеки Олені Погонець та Віктору Халецькому.

Почала презентацію пані Олена Погонець (зав. Відділення по соціально культурній роботі національної Парламентської бібліотеки)

















Немає коментарів:

Дописати коментар