АВТОР ІДЕЇ

Охорона природи
повинна стати
моральною категорією
І користуватись пріоритетом
За будь яких політичних ситуацій
і компромісів
М.Амосов

АВТОР ІДЕЇ – ЖОРЖ ІВАНОВИЧ ШАНАЄВ
ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ – ВИШИНСЬКИЙ ЄВГЕНІЙ ВЛАДИСЛАВОВИЧ

перекладач

вівторок, 18 вересня 2012 р.

Вшанування пам’яті Героїв Вітчизняної війни 1941–1943 рр.
м. Чорнобиль,м. Прип'ять

Заходи XIII Міжнародного
«Тижня освіти дорослих»
В Україні:

«Освіта дорослих єднає усі покоління»,
11–17 вересня 2012 р.

м.м. Київ – Чорнобиль – Житомир – Житомирські села і хутори.

За ініціативи Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86», Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів 12 вересня 2011 р. вельмипредставницька міжнародна делегація – 50 чол. Провела виїзний захід XII «Тижня Освіти дорослих в Україні» в Зоні відчуження міст Чорнобиля і Припяті з нагоди відзначення 25-ої річниці Чорнобильської трагедії. Крім огляду пам’ятних об’єктів і безпосередньо будівельного майданчика «Саркофагу» – «Укриття» вщент зруйнованого в 1986 року в наслідок аварії 4-го блоку Чорнобильської АЕС, ми відвідали Алею Пам’яті Парку Слави в м. Чорнобилі.
Про гнітюче враження огляду занедбаного стану упом’янутої Алеї Пам’яті член нашої делегації, учасник ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у 1986 р. Жорж Шанаєв розповів на шпальтах газети «Київський вісник» в статті «Забута Алея Пам’яті» (03 жовтня 2011 року), а також він розповідав про власні невтішні враження у критичних виступах на радіо та телебаченні.
З нагоди відзначення 40-ої річниці спорудження в цьому ж Парку Слави Алеї Пам’яті ми – делегація XIII Міжнародного «Тижня Освіти дорослих в Україні» знову ж таки за участю 50-ті делегатів запланували і здійснили 12 вересня 2012 року чергове відвідання Чорнобильської Зони відчуження. Попередньо ми запросили в Національному музеї історії війни відомості про Героїв Радянського Союзу різних національностей 30 обелісків Пам’яті котрим було споруджено ще у 1972 році. Для запланованого нами урочистого меморіального заходу ми запросили у посольств країн: Російської Федерації, Білорусії, Грузії, Казахстану, Північної Осетії – Аланії, Ради ветеранських організацій України, Ради Національних товариств України та інших делегувати своїх представників для вшанування пам’яті їхніх героїв, що полеги в запеклих боях 1943–го року при визволенні міста Чорнобиля і України.
Прикро, що багато хто із запрошених не відгукнулися на наше до них наполегливе звернення-запрошення. І все ж більш численна, порівняно з тогорічною, делегація із учасників і журналістів прибула в Зону відчуження міста Чорнобиль. Це представники, в першу чергу, країн Грузії, Казахстану, Північної Осетії – Аланії («Київське земляцтво осетин»), Польщі, Австрії.
Ми були приємно вражені та щиро вдячні адміністрації Чорнобильської Зони відчуження за капітальне відновлення в короткий термін Алеї Пам’яті в Парку Слави м. Чорнобиля – позитивне реагування на наші критичні зауваження!!! Наведено зразковий порядок як у парку, так і на прилеглих територіях. Тепер, ми вважаємо це буде одне із місць туристичного паломництва в Зоні відчуження. 30 обелісків Героям Радянського Союзу тепер в бездоганному технічному стані.
Прибулій делегації, несподівано для нас, було влаштовано дружній вшанований прийом. На урочистий мітинг у обеліска Слави зібралось багато місцевого населення – працівників вахтових служб забезпечення життєдіяльності Зони відчуження. У центрального обеліска Слави був організований урочистий караул із військових і міліції, служб охорони Зони відчуження. По радіотрансляції пролунав гімн України.
Під керівництвом представників місцевої адміністрації пройшов урочистий мітинг вшанування пам’яті полеглих Героїв, а священик Храму Св. Ілії в м. Чорнобилі Миколай відправив релігійну поминальну урочисту службу. Була проведена урочиста хода членів делегації з покладанням привезених нами меморіальних вінків до обеліска Слави і окремо до обелісків Героїв Радянського Союзу різних національностей.
Цей знаковий пам’ятний Міжнародний захід навік запам’ятається всім учасникам урочистостей і увійде в історію, ми впевнені, міста Чорнобиль. Було присутньо багато представників ЗМІ («Укрінформ», «Канал Україна», «Економічні вісті» /Інтернет видання/, «РІА-Новості» /інформаційна агенція/, телеканал «1+1», сайт газети «Пост-Чорнобиль http://www.postchernobyl.kiev.ua, сайт «Освіта дорослих України» http://ua-ed.narod.ru/, видавничо-інформаційний центр «Майстер-десант» Центру духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія» http://chernobyl-2011.blogspot.com/, Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів http://vuppi.at.ua/, сайт «Козацькі звитягі» http://chornobyl2011.blogspot.com/, музей «Чорнобиль (місто Київ) http://pripyat.com/museum.html).
На майдані у місцевого Музею «Чорнобиль» членами нашої ж делегації художниками Національної Спілки художників України Леонідом Сотником, Жоржем Шанаєвим, Юрієм Дрючечком, Сергієм Грицаєм, Валерієм Франчу ком було організовано на пленері виставку художніх творів I етапу в перше заснованої змістовної «Мистецької пересувної виставки «Чорнобиль-86», що в подальшому планується ними експонувати в багатьох містах України і поза рубежем.
В ошатному після недавньої реставрації місцевого храму була проведена священником-настоятелем служба-благословіння на правідні дела учасників даного неординарного заходу, були проголошені подяки ініціаторам поважної події, вручені їм пам’ятні дипломи подяк.
Була проведена прес-конференція учасників заходу і представників преси.
З нагоди відзначення в наступному 2013 році 70-ї річниці локальної перемоги і визволення від фашистів міст Чорнобиля і Києва ми колективно постановили зібрати максимально повні відомості про 30-ть Герої Радянського Союзу, прах яких покоїться на Алеї Пам’яті і опублікувати всі відшукані дані у спеціальному меморіальному літературному альманасі, якщо нам допоможуть видати цю книгу певні владні органи і приватні благодійники. Та прибудемо делегацією знов до Зони відчуження для чергового ювілейного і в наступному році заходу вшанування пам’яті Героїв в числі невідкладних заходів XIV Міжнародного «Тижня освіти дорослих в Україні».
Нами було відвідано нещодавно віднайдений утаємничений з політичних міркувань ще з часів Радянської влади Розстрільний Яр. Назва запропонована нами в місті Чорнобилі, де покоїться прах сотен знищених: полонених, не благодійних для властей осіб (як для радянських так і окупаційних властей), євреїв та інших на центральному в місті цвинтарі. Це в непрохідних нині хащах і, звісно ж, рясно тепер забруднених радіонуклідами, між деревами і кущами пролягає на десятки метрів в дожину глибокий рів, якій карателі заставляли жертв під загрозою стволів-багнетів викопувати собі величезну могилу, в яку ж і звалювали після розстрілу їх тіла, ледь потім присипавши рів землею. Страхітливе місце!
Нами було укріплено на ветхій огорожі цього місця жахливого злочину меморіальний вінок і покладені квіти. Священики справили молитву за упокой загиблих. І одноголосно ми заприсяглися звернутися до властей з прохання встановити максимально прізвища похованих та упорядкувати це місце цвинтаря для можливості в майбутньому відвідання його родичами полеглих (якщо вони об’являться) і небайдужими людьми. Ми ж опублікуємо віднайдені прізвища полеглих.
Звісно ж і цього разу делегація відвідала оглядовий майданчик у «Саркофага». Зараз біля нього ведуться інтенсивні монтажні роботи по спорудженню «Укриття-2». Воно навіки накриє існуючу тимчасову споруду над зруйнованим 4-м енергоблоком, що, до речі, надійно відслужило вже 26 років! «Укриття-1» було зведено власноруч учасниками ліквідації аварії в 1986 році, у т. ч. Жоржем Шанаєвим, Сергієм Грицаєм, Анатолієм Колядіним – ініціаторами нинішнього заходу.
За розпорядженням Міністерства надзвичайних ситуацій адміністрація Зони відчуження організувала в їдальні, яка готує для працівників АЕС, (при атомній електростанції) номінальний обід для учасників заходу.
Описані факти проведення даного заходу в черговий раз свідчать про великий авторитет організації щорічних ефективних просвітницьких теоретичних і практичних заходів Міжнародного «Тижня освіти дорослих в Україні».
Щойно Національна Спілка художників України провила ініціативу клопотання організації на державному рівні спорудження на місті Розстрільного Яру міста Чорнобиль скульптурно-архітектурного монумента пам’яті жертв тоталітарних режимів.


ПРЕС-РЕЛІЗ
Презентація Міжнародної пересувної мистецької виставки «Чорнобиль-86»
Автор проекту: Шанаєв Ж. І.
(066) 232–78–48
Початок III тисячоліття характеризується різким погіршенням якості природного середовища. За умов сучасного стану науково-технічної революції людство досягло такого рівня розвитку продуктивних сил, який дозволяє включити у виробництво майже всю матеріальну оболонку земної кулі. Зростаючі масштаби впливу суспільства на природу, подальший розвиток економіки, науки та техніки вже не можуть здійснюватися без врахування наслідків і руйнуючого впливу на оточуюче середовище, без вимог високої відповідальності ініціаторів прогресу перед людством за погіршення стану природних екосистем. Тобто, постала проблема суворо зіставляти й узгоджувати свою повсякденну діяльність із фундаментальними законами життя на Землі.
Навіки увійшли в історію України і Японії трагічні події на атомних електростанціях у Чорнобилі і Фукусімі, адже таких техногенно-екологічних катастроф людство ще не знало. Ці аварії мають тяжкі наслідки соціального, демографічного, екологічного та соціально-психологічного характеру.
Недопустима будь-яка недбалість, потрібна неусипна пильність під час надто тривалого терміну поступової ліквідації склавшихся агресивних наслідків, як для людства, так і для природи в цілому.
Національна Спілка художників України відгукнулась на актуальну пропозицію Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» відповідно організації пересувної просвітницької виставки мистецьких творів, присвячених покаянню та заклику мобілізації комплексних зусиль світової спільноти до поліпшення та збереження природних умов життя в ім’я життя на Землі. Нам, землянам, спільними зусиллями необхідно долати тяжкі наслідки наявних техногенно-екологічних негараздів, дбати про те, щоб подібного ніколи не сталося у майбутньому. Проблеми, які пов’язані з радіоактивними та іншими агресивними забрудненнями навколишнього середовища, залишаються нашим нащадкам на сотні років.
Тому нами прийнято спільне рішення започаткувати організацію пересувної мистецької виставки-застереження «Чорнобиль-86», яку можливо було б експонувати як в Україні, так і за кордоном.
Нашим прикладом небайдужості до наївних та зростаючих екологічних проблем закликаємо митців всього світу постійно висвітлювати цю тему у свої творах.
Співорганізатори Міжнародної пересувної мистецької виставки «Чорнобиль-86»:
– Національна Спілка художників України.
– Київський міський центр народної творчості і культурологічних досліджень.
– Міністерство надзвичайних ситуацій України.
– Всеукраїнське координаційне бюро Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України» за сприяння Інституту ціложиттєвого навчання ЮНЕСКО.
– Європейська Асоціація безпеки.
– Національний музей України «Чорнобиль».
– Всеукраїнська Спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86».
– Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів.
– Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія».
Оргкомітет
Міжнародного «Тижня освіти
дорослих України», 2012 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар